پزشکی و سلامتی

ابتلا به کرونا در سراسر جهان فراتر از یک میلیون نفر

آمار جهانی ابتلا به ویروس کووید-19 در جهان از یک میلیون نفر هم فراتر رفته و این ویروس تاکنون بیش از 50 هزار نفر را در سراسر جهان به کام مرگ کشانده است. با این حال بیش از 200 هزار نفر بهبود یافته اند.

این در حالی است که بر اساس گزارش ها، شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورها هنوز به اوج نرسیده است. در حال حاضر ایالات متحده با بیش از 230 هزار مورد ابتلای تشخیص داده شده، در صدر قرار دارد اما بیشترین تعداد قربانیان مربوط به ایتالیا با بیش از 13 هزار مورد فوت است. چین که نقطه آغاز شیوع ویروس کرونا بود اکنون با بیش از 80 هزار نفر مبتلا در رتبه چهارم کشورهای آلوده قرار گرفته و به نظر می رسد موفق شده تا حد زیادی این ویروس را در خاک خود کنترل کند.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت تا روز 14 فروردین 98 در ایران بیش از 50 هزار نفر به این ویروس آلوده شده و 3160 نفر جان باخته اند. تعداد کل بهبود یافتگان نیز بیش از 16 نفر اعلام شده است.

تمامی این آمارها در حالی است که بسیاری از بیماران همچنان بدون علائم بیماری هستند یا نشانه های خفیفی از خود بروز می دهند. به همین دلیل تصور می شود آمار واقعی مبتلایان در سطح جهان فراتر از این باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا