کارت گرافیک

اطلاعات اولیه انویدیا در مورد کارت های گرافیک GeForce RTX30

اطلاعات اولیه انویدیا در مورد کارت های گرافیک GeForce RTX30

پس از مدت‌ها انتظار، در نهایت NVIDIA با ارائه اطلاعاتی در قالب یک ویدیو، کارت‌های گرافیک Ampere را در سری مدل‌های گیمینگ GeForce RTX 30 لو داد!

دو نکته بسیار مهم و حائز اهمیت، از سوی انویدیا تأیید شده است. نکته نخست، طراحی جسورانه و البته در عین حال عجیب و نوآورانه تیم سبز در بخش کولر (خنک کننده) است. کارت‌های گرافیک GeForce RTX 30 با یک خنک کننده خاص همراه هستند که تصاویر آن در ماه‌های اخیر به بیرون درز کرده و اینک انویدیا این طراحی را تأیید می‌کند. ابعاد کارت‌های گرافیک GeForce RTX 30 به مراتب بزرگ‌تر از GeForce RTX 20 بوده که بخشی از آن به دلیل استفاده از خنک کننده جدید است.

اطلاعات اولیه انویدیا در مورد کارت های گرافیک GeForce RTX30

این شرکت در روزهای آینده (1 سپتامبر 2020) طی مراسمی به معرفی رسمی کارت‌های گرافیک GeForce RTX 30 خواهد پرداخت. اینک تنها چند روز پیش از این مراسم، بزرگ‌ترین فروشنده کارت گرافیک گیمینگ جهان دست به کار شده و اطلاعاتی را برای کاربران و رسانه‌های تشنه به جزئیات منتشر کرده است. انویدیا اعلام کرده است که در پی یافتن راه حلی جدید به منظور تهویه کارت‌های گرافیک GeForce Ampere Founders Edition، به این طراحی دست یافته است.

اطلاعات اولیه انویدیا در مورد کارت های گرافیک GeForce RTX30

برای این منظور، خنک کننده آتی انویدیا دارای یک طراحی بهینه شده است که با اطمینان کامل از گردش مناسب جریان هوا، انتقال گرما از قطعات به خنک کننده و خروج آن، طراحی شده است. بخش بعدی نوآوری انویدیا در زمینه کارت‌های گرافیک FE، به حداقل رساندن اجزای مکانیکی خنک کننده و جلوگیری از پیچیدگی اضافی است. برای اطمینان از بهینه سازی فضای کارت گرافیک، انویدیا از رابط تغذیه 12 پین خاص خود استفاده می‌کند؛ البته جای نگرانی نیست، چرا که انویدیا توضیح می‌دهد که در هر کارت گرافیک، یک تبدیل تغذیه 12 پین نیز به صورت رایگان برای کاربران تعبیه شده است.

این کانکتور، وظیفه تبدیل رابط‌های 8 به 12 پین را دارد. جالب است بدانید که برخی از سازندگان منبع تغذیه (پاور) تأیید کرده‌اند که به زودی به معرفی محصولاتی جدید خواهند پرداخت که دارای رابط استاندارد 12 پین کارت‌های گرافیک  GeForce Ampere Founders Edition است. با این وجود بعید به نظر می‌رسد که سازندگان کارت گرافیک از این رابط 12 پین در محصولات سفارشی خود استفاده کنند. به هر حال زمان چندانی تا معرفی کارت‌های گرافیک Ampere باقی نمانده و ویدیویی که در ادامه خواهیم دید، به ارائه اطلاعات بسیاری در این زمینه می‌پردازد. این شما و این هم اولین اطلاعات رسمی انویدیا از کارت‌های گرافیک جدید:

Bookitmag

منبع
ttttwttwetawet

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا