اینترنت و شبکه

افزایش سرعت سایت های وردپرسی با سیستم جدید Cloudflare

افزایش سرعت سایت های وردپرسی با سیستم جدید Cloudflare

شرکت «کلادفلر» اخیرا از یک سرویس جدید به نام «بهینه‌سازی خودکار پلتفرم» (APO) رونمایی کرده که سرعت سایت‌های وردپرسی را افزایش می‌دهد.

این سرویس سایت‌های وردپرسی را در مدت زمان ۱۰ میلی‌ثانیه به شبکه کلادفلر منتقل می‌کند. این کمپانی با ارائه تقریبا تمام محتوا، نیاز به مراجعه به مبدا داده را حذف کرده و سایر گلوگاه‌های مشترک را نیز دور می‌زند که نتیجه آن، افزایش چشمگیر سرعت این سایت‌ها برای کاربران خواهد بود.

این سرویس کلادفلر به سرعت در اختیار افراد قرار می‌گیرد. این سرویس برای مشتریان پولی این کمپانی رایگان خواهد بود، اما کاربرانی که از طرح رایگان آن استفاده می‌کنند، باید ماهیانه ۵ دلار هزینه پرداخت کنند.

طبق اعلام کلادفلر، ۳۸ درصد تمام سایت‌ها از وردپرس استفاده می‌کنند که آن را تبدیل به محبوب‌ترین روش میزبانی وب در جهان می‌کند. بخش بالایی از این سایت‌ها ناکارآمد هستند ولی نمی‌توان بطور دقیق دلایل کاهش عملکرد تمام آن‌ها را اعلام کرد.

افزایش-سرعت-سایت-با-cloudflare

با سرویس APO برای وردپرس، کلادفلر ادعا می‌کند که مشتریان آن نباید نگران دلایل رایج کاهش سرعت سایت خود باشند. از میان این مشکلات می‌توان به ازدحام سایت‌ها در یک میزبان، جستجوی کند دیتابیس و مشکلات پلاگین اشاره کرد.

این کمپانی اعلام کرده:

«حفظ مداوم سرعت بالای یک سایت کاری چالش برانگیز است. بسیاری از کسب و کارها زمان یا سرمایه کافی برای راه حل‌های پیچیده برای بهبود عملکرد سایت خود ندارند. داشتن یک سایت سریع نباید یک کار پیچیده باشد. هرچه محتوای شما به مشتری نزدیکتر باشد، عملکرد سایت بهتر می‌شود.»

آزمایش‌های اولیه این کمپانی از بهبود ۷۲ درصدی «زمان رسیدن به اولین بایت» (TTFB) و افزایش ۱۳ درصدی سرعت ایندکس خبر می‌دهند. به بیان ساده‌تر، این سرویس باعث می‌شود محتوا سریعتر در اختیار مخاطب قرار بگیرد.

در حالی که سرویس APO اکنون تنها از سایت‌های وردپرسی پشتیبانی می‌کند، کلادفلر می‌خواهد در آینده آن را برای دیگر پلتفرم‌های میزبانی سایت نیز ارائه کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا