فناوری

ترجمه گفتار و تبدیل به نوشتار به زودی در مترجم گوگل

ترجمه گفتار و تبدیل به نوشتار در مترجم گوگل.قابلیت ترجمه آنی گفتار و تبدیل آن به نوشتار در آینده به نسخه اندروید مترجم گوگل اضافه می شود. این قابلیت فایل صوتی را به طور آنی به زبان دلخواه کاربر ترجمه می کند.

قابلیت یاد شده حین عرضه به اینترنت نیاز خواهد داشت؛ بنابراین با قابلیت های ترجمه مبتنی بر هوش مصنوعی و دستگاه مترجم گوگل تفاوت خواهد داشت.

گوگل می گوید دلیل نیاز به اینترنت، پیچیدگی بیشتر ترجمه آنی چندزبانی در مقایسه با ترجمه ساده متون و ترجمه و تبدیل جملات گفتاری به نوشتاری است.

ترجمه گفتار و تبدیل به نوشتار به زودی در مترجم گوگل

قابلیت یاد شده در آغاز فقط توانایی ترجمه صدای زنده میکروفون گوشی را دارد؛ البته به گفته گوگل کاربر می تواند ترجمه صوت و تبدیل آن به نوشتار را با پخش صدای ضبط شده از طریق اسپیکر نیز انجام دهد.

گوگل اضافه می کند که این قابلیت به طور مداوم جملات کامل را حین صحبت کردن ارزیابی می کند و در صورت نیاز نقطه گذاری و تصحیح برخی کلمات خاص را انجام داده و مواردی همچون لهجه و گویش های منطقه ای را نیز تصحیح می کند.

به گفته گوگل خروجی نهایی دقت بالایی داشته و هوش مصنوعی به مرور زمان بهتر خواهد شد. زمان دقیق انتشار قابلیت ترجمه آنی گفتار و تبدیل آن به نوشتار مشخص نیست و غول موتورهای جستجو در پاسخ به این سوال تنها به جمله «در آینده» بسنده کرد.

منبع : ورج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا