پزشکی و سلامتی

شیوع ویروس کرونا و اعلام وضعیت اضطراری در هنگ کنگ

شیوع ویروس کرونا و اعلام وضعیت اضطراری در هنگ کنگ

تمامی مدارس ابتدایی و راهنمایی هنگ کنگ به خاطر شیوع ویروس کرونا تا 17 فوریه برابر با 28 بهمن تعطیل شدند. کری لم، رهبر هنگ کنگ همچنین وضعیت اضطراری را در این کشور اعلام کرد.

شی جین پینگ، رهبر چین هم در اقدامی مشابه، وضعیت بحرانی را در این کشور اعلام کرده است. طبق آخرین آمار، ویروس کرونا تاکنون بیش از 42 نفر را به کام مرگ کشانده و بیش از 1400 مورد ابتلا به این بیماری گزارش شده است.

تا این لحظه حدود 36 میلیون نفر به خاطر شیوع ویروس کرونا در چین در قرنطینه به سر می برند و مراکز مهم تاریخی و گردشگری چین از جمله بخش هایی از دیوار بزرگ چین در نزدیکی پکن و دیزنی لند در شانگهای تا مدت زمان نامعلوم بسته شده اند. اکران حداقل 7 فیلم مطرح هم در چین به تعویق افتاده تا از تجمع مردم در فضای سربسته جلوگیری شود. رفت و آمد مردم در مرکز این بیماری یعنی شهر ووهان با 11 میلیون جمعیت به شکل کاملاً کنترل شده و با استفاده از 6000 تاکسی ویژه دولتی ممکن است.

شیوع ویروس کرونا و اعلام وضعیت اضطراری در هنگ کنگ

تاکنون ویروس کرونا در امریکا، ژاپن، سنگاپور، کره جنوبی، تایوان و تایلند شناسایی شده، در حالی که میلیون ها نفر به خاطر سال نو چینی به این مناطق سفر کرده اند. مقامات استرالیا و مالزی هم دیروز اولین موارد ابتلا به این بیماری را در کشور خود اعلام نموده اند.

اینکه ویروس کرونا از کجا آمده است، هنوز به طور دقیق مشخص نشده اما برخی تحقیقات، مارها را منشأ اصلی آن اعلام کرده اند. اگرچه بسیاری از کارشناسان خواهان اعلام وضع اضطراری در سطح جهان هستند، اما سازمان بهداشت جهانی هنوز شیوع ویروس کرونا را به عنوان بحران جهانی به رسمیت نشناخته است.

منبع :

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا