سیستم عامل

مشکل بوت ویندوز 10 پس از آپدیت جدید مایکروسافت

مشکل بوت ویندوز 10-ویندوز 10 هنوز به یک سیستم عامل کاملاً پایدار و مطمئن بدل نشده و با اعلام رسمی مرگ ویندوز 7 حالا میلیون ها کاربر مجبورند به این نسخه کوچ کنند. با این حال تمامی کاربران با مشکل جدیدی دست و پنجه نرم می کنند که از خود مایکروسافت نشأت گرفته است.

 

آپدیت امنیتی اخیر ویندوز به شماره KB4528760 بسیاری از کاربران را با مشکل مواجه ساخته است. این بسته امنیتی ابتدا با پیام های خطای مختلف از شما استقبال کرده و نصب نمی شود، اما اطلاعاتی بیشتری ارائه نمی کند. نهایتاً پس از اینکه سیستم را ریستارت کنید، ویندوز بوت نخواهد شد. در حال حاضر کاربران زیادی بروز این مشکل را در فروم های مایکروسافت گزارش کرده اند.

مشکل بوت ویندوز 10 پس از آپدیت جدید مایکروسافت

ظاهراً یکی از ریشه های این مشکل به اپلیکیشن Connect مایکروسافت بر می گردد. کاربرانی که این اپ را نصب کرده اند یا حتی پس از نصب، آن را حذف کرده اند، بیشتر با بوت نشدن ویندوز مواجه شده اند. تنها راه رفع مشکل هم نصب مجدد ویندوز است، یعنی به احتمال زیاد فایل های شخصی شما از بین خواهند رفت.

مشکل بوت ویندوز 10

مسئله مهم تر این است که مایکروسافت هنوز در این زمینه اظهار نظر نکرده و مشکل را به رسمیت نشناخته است. یعنی اگر به صفحه پشتیبانی KB4528760 بروید، با این عبارت مواجه می شوید: «مایکروسافت هنوز اطلاعاتی در مورد مشکلات احتمالی این آپدیت در اختیار ندارد.» سرعت پایین غول نرم افزاری جهان در پاسخگویی و رفع ایراد، یکی از دلایل اصلی نارضایتی کاربران این اکوسیستم بوده و هست.

 

بدین ترتیب میلیون ها کاربر ویندوز 7 که قرار است به ویندوز 10 کوچ کنند، باید به این وضعیت عادت کنند. صدها میلیون کاربر کنونی ویندوز 10 هم چاره ای جز صبر و تحمل ندارند. البته مایکروسافت قرار است تغییرات بنیادی را در نحوه ارائه آپدیت ویندوز 10 به وجود بیاورد، اما این پروژه هنوز در مراحل آزمایشی به سر می برد.

منبع : Forbes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا